arkınçelik
expression artisan

ben kimim

keynote speaker

communication specialist 

consultant

mentor

VoiceOver

director

copywriter

 

 

ARKINCELIK

ARKINÇELiK

1979 yılında doğdu. İngilizce ve Türkçe'yi aynı anda öğrenerek büyüdü. Okul hayatı boyunca dil eğitime devam etti. 

1996 yılında radyoculuk ve seslendirme sanatçılığına başladı. Anadolu Ajansı’nda haber eğitimi aldı. Akdeniz bölgesine yayın yapan Eyilik TV ve Radyo kanallarında İngilizce haber editörlüğü ve sunuculuğu, Türkçe haber ve program seslendirmesi ile İngilizce ve Türkçe radyo programları yapmaya başladı.

Antalya Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nden mezun oldu.

1997 yılından itibaren Power FM’de sunuculuk, program yapımcılığı, haber - reklam prodüksiyonu ve seslendirmesi görevlerinin yanı sıra program ve  müzik direktörlüğü yaptı.

Halen profesyonel olarak seslendirme sanatçılığına devam ediyor.  

İlki 1996 ikincisi 2000 yıllarında yayınlanan “Düşünce Söze Düşünce” adlı iki şiir kitabı yazdı.

Çeşitli internet sitelerinde kişisel gelişim üzerine köşe yazıları yazdı.

2007 yılından itibaren müzik videoları ile başlayan yönetmenlik deneyimini reklam, röportaj, belgesel, v-log prodüksiyonu alanında uzmanlaştırarak sürdürüyor.

Türkiye’de gerçekleşen tüm Formula 1 yarışları, MotoGP, DTM gibi uluslararası motorsporları organizasyonlarını podyum törenleri ile birlikte pist içinde ve yabancı TV kanallarında İngilizce ve Türkçe olarak sundu.

Red Bull ve NIKE gibi markaların etkinliklerinde MC’lik, Epica Awards, Black Sea Youth Conference, TURMEPA ödül töreni, KordSA All Stars uluslararası ödül töreni, TEB BNP Pariba Tennis Stars gibi etkinliklerde İngilizce ve Türkçe sunuculuk yapmaya devam ediyor.

Üniversite’lerde etkili iletişim, farkındalık, kariyer planlama konularında seminerler verirken bir diğer yandan da Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin mentor’luk programı da dahil olmak üzere aktif olarak öğrencilere destek veriyor.  

2016 yılında Humberto Schwab’dan ‘Socratic Dialogue’ eğitimi alarak bu metodun Türkiye’deki sayılı uygulayıcılarından biri oldu.

Birey ve markaların yapacakları sunum, pitch, topluluk önünde konuşma ve toplantılar için moderasyon, içerik üretme, yapısal düzenleme, ön psikolojik ve teknik hazırlık üzerine profesyonel danışmanlık ve koçluk hizmetleri veriyor.

Felsefe, psikoloji, edebiyat tutkusunu yazarlık, konuşmacılık, danışmanlık ile yönetmenlik, seslendirme ve sunuculuk alanlarına profesyonel olarak aktarırken kişisel ‘yaşam ve iletişim  koçluğu’, girişimci ve öğrencilere mentor’luk, ajans ve kurumlara marka iletişimi ve kurum içi iletişim yönetimi hizmetleri vermeye devam ediyor.    

Evli ve bir kız çocuk babası Arkın Çelik 2011 yılından bu yana yaptığı Brazilian Jiu Jitsu sporunda 2014 Avrupa Şampiyonasında kazandığı Bronz Madalya sahibi. Profesyonel olarak yapıyor olsa da fotoğrafçılık, yönetmenlik ve yazarlığın yanı sıra meditasyon, yoga, felsefe, spiritüel gelişim alanları kişisel tutkusu.

 

 

ARKINÇELiK

I studied Western Languages & Literature at Bogaziçi University and have been a radio personality on one of the most popular radio stations in Turkey, Power FM for over 20 years now. apart from being on the air for this many years I have been a sought after voiceover for TV & radio commercials just as long. yet I have not worked a day in my life! there is no distinction between work and life because what I do is my life's work.  

I write, direct, shoot, edit videos; write, record, broadcast shows, news, programs for TV, radio & web; write, publish, speak and teach courses for corporate bodies and individuals. what I do, I do because I enjoy doing and being a professional is just about getting paid to do what I love.  

My creative approach—no matter the medium—is to get completely lost in between the message and the source so that the persona delivering the message does not create an unnecessary layer and so I can be a conduit / catalyst of clarity in meaning, style and impact. 

I create vantages to make any situation become preferable for both the client and the audience. Living my life the way I am, I have gained enough wisdom to share and guide others in their own journey so I'm open grateful willing and ready to offer my creative services  professionally to brands and individuals alike who are ethical, respectful, willing and ready to expand in their field of operation in the new paradigm that is 'the ultimate truth and honesty in whatever we do'.  

 

 

 

Powered by Squarespace